Giżycki Klub Sportowy GKS Mamry Giżycko
Nowości i aktualności
Zapraszamy na nowy serwis GKS Mamry Giżycko
2015-12-28
Szanowni Kibice, bardzo dziękujemy za odwiedzanie naszego serwisu przez wiele lat. Pierwszy wpis
(więcej)
IX kolejka w Ornecie
2015-09-19
GKS MAMRY Giżycko IX kolejkę IV ligi rozegrali w Ornecie. W 25 minucie spotkania na prowadzen
(więcej)
Puchar Polski 2015/2016 grupa WM ZPN
2015-09-19
W dniu 16.09.2015 roku o godzinie 15:30 rozegrany został mecz w I rundzie Pucharu Polski 2015/20126
(więcej)
VIII kolejka na kolejnym wyjeździe
2015-09-13
MAMRY Giżycko VIII kolejkę IV ligi rozegrały na kolejnym wyjeździe z POLONIĄ Pasłęk. Pierwsza
(więcej)
VII kolejka na wyjeździe...
2015-09-07
VII kolejkę IV ligi w dniu 05.09.2015 roku MAMRY rozegrały na wyjeździe w Janowcu Kościelnym.
(więcej)
Powrót
Walne w Olsztynie, Walne w Giżycku....
2008-06-02 / 08:51:36
W ubiegły piątek (30 maja 2008 r.) w świetlicy MOSiR na stadionie w Giżycku odbyło się Walne Zebranie Członków Klubu GKS "Mamry". Zebranie odbyło się w drugim terminie, ponieważ w zaplanowanym na 18:00 pierwszym terminie nie było wymaganego quorum.

Na wstępie Prezes C. Budziński przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu od ostatniego Walnego. W sprawozdaniu przedstawił głównie działania gospodarcze (przetarg na dzierżawę Ekomariny, analizę celowości przystąpienia do przetargu na zarządzanie targowiskiem miejskim i parkingi strzeżone oraz bilans finansowy). Ciekawą informacją była kwota przychodów z transferów, która była dwukrotnie wyższa niż kwota rozchodów na ten cel. Po wystąpieniu Prezesa protokół kontroli przedstawiła Komisja Rewizyjna. Uwagi kontrolerów dotyczyły głównie sposobu rozliczania delegacji oraz spraw organizacyjnych. Komisja wnioskowała o udzielenie absolutorium Zarządowi.
Walne niemal jednogłośnie udzieliło absolutorium Zarządowi (wynik głosowania: 12 za, 0 przeciw, 4 wstrzymujące się - od głosu wstrzymali się członkowie Zarządu).

W części dotyczącej dyskusji i wniosków zadawano pytania członkom Zarządu. Jedno z pytań dotyczyło zawodników z Ukrainy. Prezes C. Budziński poinformował, że do tej pory klub nie poniósł w zasadzie żadnych kosztów sprowadzenia i utrzymania dwójki obcokrajowców. Jedynym wydatkiem będzie koszt zakwaterowania podczas okresu testów (do tej pory hotel nie przedstawił jednak faktury). Następnie padały wnioski z sali. Jednym z nich był wniosek dotyczący byłego piłkarza Mamr, obecnie reprezentującego barwy innego klubu (CWKS Vęgoria Węgorzewo), członka Komisji Rewizyjnej - Michała Sadłosa.
Po krótkiej dyskusji Walne postanowiło zmniejszyć skład Komisji Rewizyjnej poprzez wykreślenie ze składu Michała Sadłosa. Uznano, że członkostwo w stowarzyszeniu niejako wygasło automatycznie wraz z przejściem do innego klubu. Tym samym, w takiej sytuacji Michał Sadłos nie może pełnić funkcji kontrolnej w klubie przeciwnika ligowego. Walne ponadto postanowiło zmniejszyć skład Zarządu o 1 osobę. Zdecydowano podziękować za pracę Stanisławowi Bazydle.
Ponadto zobowowiązano Zarząd do zwrócenia się do burmistrza o utworzenie przy MOSiR sekcji piłki nożnej kobiet (drużyna młodzieżowa) oraz do przygotowania listy członków klubu, którzy nie opłacają składek członkowskich (zgodnie ze statutem nieopłacenie składki jest powodem do uznania ustania członkostwa).
Walne również zobowiązało Zarząd do wystąpienia do burmistrza i Rady Miejskiej o skumulowanie 2 najbliższych rat transzy za halę w celu podjęcia inwestycji finansowych.

admin

W auli biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (25 maja 2008 r. - przyp. admin) odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze WMZPN. Jego uczestnicy wybrali nowego prezesa, którym został dotychczasowy szef związku Zbigniew Lewicki.

W wyborach wzięło udział 115 delegatów, a Zbigniew Lewicki miał tylko jednego kontrkandydata. Był nim Andrzej Królikowski, dyrektor OKS 1945 Olsztyn. Oprócz prezesa dokonano wyboru 16 członków zarządu, a trzej wiceprezesi zostaną wybrani z grona członków zarządu w najbliższym czasie. W obradach wziął m.in. udział wiceprezes PZPN Jerzy Engel oraz Zbigniew Babalski, poseł i członek sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu.
Pięć osób (Janusz Czerniewicz, Jan Czarnecki, Andrzej Korkuć, Ryszard Przybyliński, Jerzy Radziwon) wyróżniono złotą, trzy srebrną, a szesnaście brązową honorową odznaką PZPN. Poza tym Jezioraka Iława, Mlexera Elbląg, Olimpię Elbląg, Mazura Ełk, Warmię Olsztyn i Zatokę Braniewo uhonorowano pucharami za najlepsze wyniki w pracy z młodzieżą w minionym czteroleciu.
Liczni dyskutanci poruszali najistotniejsze problemy regionalnego futbolu, z których na czoło wybijały się niedostatki materialne. Najbardziej ostre wystąpienie miał Andrzej Królikowski, który zarzucił ustępującemu zarządowi brak długofalowych programów rozwoju piłki nożnej w regionie i właściwej renomy młodzieżowego ośrodka szkolenia piłkarskiej młodzieży, który działa przy olsztyńskim Gimnazjum nr 12. - Dzięki inicjatywie zachodnio-pomorskiego związku działacze z tego województwa znaleźli sposób na wybudowanie ze środków unijnych kompleksu piłkarskiego, a u nas nikt nie wie, jak to zrobić - grzmiał Królikowski.
Zdaniem Zbigniew Lewickiego nowy zarząd będzie musiał się zająć kilkoma priorytetowymi sprawami. - Przede wszystkim biuro WMZPN powinno być znacznie bliżej klubów - powiedział Lewicki. - Związek musi być dla klubów, a nie kluby dla związku. Biuro nie może być państwem dla poddanych. Trzeba będzie powołać pięciu trenerów terenowych, którzy będą robili wstępną selekcję najzdolniejszej młodzieży. Pracę szkoleniową muszą podejmować młodzi trenerzy. Powinno się rozdzielić na dwie części Wydział Gier i Dyscypliny. Trzeba też zapewnić czytelne powoływanie sędziów i obserwatorów. To nie może być dokonywane pod poduszką - podkreślił prezes WMZPN.

Lech Janka /Gazeta Olsztyńska/

Członkowie zarządu WMZPN:
Tomasz Sielicki (Braniewo), Maciej Gawroński (Działdowo), Andrzej Sobiech (Iława), Zbigniew Magnuszewski (Szczytno), Bogdan Pietkiewicz (Morąg), Mariusz Perlejewski (Młynary), Tadeusz Tyciński (Mrągowo), Krzysztof Hećman (Kętrzyn), Wiesław Żmuda (Ełk), Cezary Budziński (Giżycko), Arkadiusz Matz, Romuald Paściak, Tomasz Płoski (wszyscy Elbląg), Ryszard Przybyliński, Jerzy Budziłek, Piotr Kulpaka (wszyscy Olsztyn).

Piłka nożna

admin
Tabela
Brak kolejek.


Mecenasi sportu
videoLinki

Sportowe
wyniki na żywo


FORUM GKS MAMRY
archiwum
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
sezon 2003/2004

archiwum sond
statutWejść na stronę: 2632387
Wejść na stronę: 2632387Wejść na stronę: 2632387Wejść na stronę: 2632387Wejść na stronę: 2632387Wejść na stronę: 2632387Wejść na stronę: 2632387Wejść na stronę: 2632387