Giżycki Klub Sportowy GKS Mamry Giżycko
Nowości i aktualności
Zapraszamy na nowy serwis GKS Mamry Giżycko
2015-12-28
Szanowni Kibice, bardzo dziękujemy za odwiedzanie naszego serwisu przez wiele lat. Pierwszy wpis
(więcej)
IX kolejka w Ornecie
2015-09-19
GKS MAMRY Giżycko IX kolejkę IV ligi rozegrali w Ornecie. W 25 minucie spotkania na prowadzen
(więcej)
Puchar Polski 2015/2016 grupa WM ZPN
2015-09-19
W dniu 16.09.2015 roku o godzinie 15:30 rozegrany został mecz w I rundzie Pucharu Polski 2015/20126
(więcej)
VIII kolejka na kolejnym wyjeździe
2015-09-13
MAMRY Giżycko VIII kolejkę IV ligi rozegrały na kolejnym wyjeździe z POLONIĄ Pasłęk. Pierwsza
(więcej)
VII kolejka na wyjeździe...
2015-09-07
VII kolejkę IV ligi w dniu 05.09.2015 roku MAMRY rozegrały na wyjeździe w Janowcu Kościelnym.
(więcej)
Powrót
Spotkanie władz z klubem
2007-04-27 / 12:25:29
Wczoraj (26 kwietnia 2007 r.) z inicjatywy klubu odbyło się spotkanie w biurze Rady Miejskiej w Giżycku poświęcone bezpieczeństwu na giżyckim stadionie.
W spotkanu uczestniczyli:
  • Jolanta Piotrowska - burmistrz
  • Paweł Czacharowski - zastępca burmistrza
  • Andrzej Mazurek - Komendant Powiatowy Policji w Giżycku
  • Marian Mieńko - dyrektor MOSiRu
  • Marian Lemecha - przewodniczący Rady Miejskiej
  • Marek Wojciechowski - zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej
  • Cezary Piórkowski - radny Rady Miejskiej
  • Benedykt Podgórski - Prezes Zarządu GKS Mamry Giżycko
  • Czesław Warakomski - kierownik ds. bezpieczeństwa GKS Mamry Giżycko
  • Wojciech Iwaszkiewicz - członek Zarządu GKS Mamry Giżycko
Spotkanie zostało zorganizowane w związku z chuligańskim incydentem, jaki miał miejsce podczas meczu z Zatoką Braniewo (14 kwietnia 2007 r.). Przypomnijmy fakty. Około 40' meczu przez płot koło kortów wdarła się grupa zamaskowanych chuliganów, którzy zaatakowali kibiców Zatoki. Jak się później okazało była to grupa mrągowian, która przyjechała do Giżycka, aby "rozliczyć" zadawnione porachunki z braniewskimi kibicami. Do tego czasu, co należy podkreślić, trwał kulturalny doping prowadzony przez kibiców Mamr i kibiców z Braniewa. Celem ataku byli sympatycy Zatoki. W bójce użyto m.in. kawałków drewnianych ławek.

Efektem wczorajszego spotkania jest deklaracja właściciela obiektu (miasto) dot. pilnej modernizacji. W pierwszej kolejności zostanie uzupełniona dokumentacja techniczna, podwyższone będzie ogrodzenie od strony ul. Moniuszki oraz zdemontowane zostaną drewniane ławki. Latem trybuny zostaną przebudowane. Plastikowe siedzenia zostaną przymocowane do betonowego fundamentu. Niestety najprawdopodobniej nie będzie modernizacji oświetlenia i nagłośnienia....
Podczas spotkania analizowano ostatnie wydarzenia oraz planowano działania na przyszłość. Za dość kuriozalny element spotkania należy uznać wystąpienie Przewdoniczącego Rady Miejskiej (publiczne, bo w obecności mediów), który oskarżył jednego z członków Zarządu GKS o przyczynienie się do słynnej bijatyki. Pan Marian Lemecha stwierdził mniej-więcej tymi słowy: "Niektórzy sądzą, że tematu by w ogóle nie było, gdyby na siłę nie próbowano stworzyć Klubu Kibica, któremu Pan patronuje. Przyjezdni bowiem, muszą mieć jakiegoś wroga". Komentując tę wypowiedź możnaby stwierdzić, że gdyby bracia Wright nie skonstruowali samolotu - nie doszłoby do ataku na World Trade Center... Tylko tyle komentarza...
Nie wierzymy w to, że długoletni pedagog i nauczyciel wychowania fizycznego podziela pogląd, który wygłosił. Byłoby to ewidentne zaprzeczenie pracy jaką wykonywał przez wiele lat oraz zanegowanie pracy społecznej, jaką wykonuje Zarząd klubu; czy wręcz społecznej pracy wychowawczej w ogóle. Traktujmy to jako pewne nieporozumienie, tym bardziej, że Komendant Andrzej Mazurek przyszedł z odsieczą zarządowi i wyjaśnił, że jednym z obowiązków klubów jest rola edukacyjna. Warto bowiem znać kibiców, którzy identyfikują się z klubem; kształtować w nich poczucie obowiązku; wychowywać, wpajać dobre wzorce. W ocenie Pana Komendanta członkowie giżyckiego Klubu Kibica nie zaliczają się do chuliganów.
Trzeba również przyznać, że Komendant A. Mazurek sprawiał bardzo korzystne wrażenie. Był bardzo dobrze przygotowany do merytorycznej rozmowy posiadając dodatkowo przy sobie niezbędne akty prawne i wytyczne PZPN. Wygłaszane opinie były trafne, precyzyjne i konkretne.
Prezes Benedykt Podgórski poprosił burmistrza o wsparcie w obszarze wydatków na ochronę. Niestety w opinii władz obecny stan prawny nie pozwala na tego typu pomoc. Przewdoniczący Lemecha dodał również, że klub w jego ocenie nie jest na tyle biedny, żeby nie sprostać temu zadaniu samodzielnie. Przedstawicele klubu argumentowali, że mecze są imprezami dla mieszkańców, a nie przeznaczanie tak dużych kwot (ok. 4 000 PLN / mecz) na ochronę jest poważnym obciążeniem. Klub bowiem wolałby przeznaczyć przynajmnije część tej kwoty na zadania statutowe - przede wszystkim sportowe. W tym temacie żadne konkretne ustalenia nie zapadły, choć przedstawiciele klubu próbowali uzasadniać swoje żądania faktem, że chodzi o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców - nie tylko tych, którzy będą na stadionie, ponieważ chuligani mogą przyjechać pociągiem i w drodze na stadion, czy w okolicach stadionu mogą stanowić także poważne zagrożenie. W tym zakresie jednak na pewno można liczyć na wsparcie policji.

Podsumowując: ustalono, że najbliższe mecze odbędą się zgodnie z terminarzem. Klub zapewni profesjonalną ochronę, miasto w trybie pilnym zrobi co w jego mocy, by maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo na stadionie.
Dzisiaj sesja Rady Miejskiej. Temat powinien być kontynuowany.
Admin
Tabela
Brak kolejek.


Mecenasi sportu
videoLinki

Sportowe
wyniki na żywo


FORUM GKS MAMRY
archiwum
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
sezon 2003/2004

archiwum sond
statutWejść na stronę: 2744413
Wejść na stronę: 2744413Wejść na stronę: 2744413Wejść na stronę: 2744413Wejść na stronę: 2744413Wejść na stronę: 2744413Wejść na stronę: 2744413Wejść na stronę: 2744413